معماری
خانه / دیدنی های شهر استانبول - ترکیه / برج گالاتا سمبل شهر استانبول +اطلاعات کامل Galata Tower

برج گالاتا سمبل شهر استانبول +اطلاعات کامل Galata Tower

برج گالاتا سمبل شهر استانبول + اطلاعات کامل Galata Tower istanbul,برج گالاتا , ترکیه,استانبول - ترکیه
پشتیبانی و مشاوره رایگان اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت

معرفی برج گالاتا Galata Tower

 استانبول آن قدر جاذبه گردشگری و به‌خصوص دیدنی های تاریخی دارد که هرقدر هم از آن ها بگوییم باز کم است!

امروز می خواهیم به دیدار برجی برویم که با وجود قرارگرفتن در قلب شهر گردشگران بسیاری از وجودش بی خبر هستند و تنها نامش را شنیده اند. مقصد ما برج گالاتاست؛ برجی که از محبوب ترین دیدنی های استانبول در هنگام شب به شمار می آید و استانبول رفتن بدون نوشیدن یک فنجان چای یا صرف یک غذای خوشمزه بر فراز این برج کامل نخواهد شد.

برج گالاتا در یکی از شلوغ ترین مناطق شهر ساخته شده و از برج های قرون وسطایی استانبول به شمار می آید. با بازدید از آن می توانید زندگی مدرن و امروزی ترک ها را در کنار تاریخ و تمدن شان به وضوح مشاهده کنید و از این همه هماهنگی و زیبایی لذت ببرید. پس فرصت را از دست ندهید و همراه #استانبول_سرا به دیدار برج گالاتا در استانبول بیایید.

برج گالاتا سمبل شهر استانبول + اطلاعات کامل Galata Tower istanbul,برج گالاتا , ترکیه,استانبول - ترکیه
برج گالاتا سمبل شهر استانبول + اطلاعات کامل Galata Tower istanbul,برج گالاتا , ترکیه,استانبول – ترکیه

تاریخ ساخت برج گالاتا

تاریخ ساخت این برج بازمی گردد به چیزی حدود هفتصد سال پیش! یعنی سال ۱۳۸۴ میلادی. در آن زمان این برج با نام مسیح در دوران بیزانس، امپراطوری رم شرقی ساخته شد. برج مسیح و یا همان گالاتای امروزی با ارتفاع ۶۷ متر برای سال ها بلندترین برج استانبول و یا قسطنطنیه شناخته می شد. در سال ۱۴۶۱ جنوئزها با دستور امپراطور دوم و به نام او برجی دیگر در کنار برج اول ساختند. بعدها منجم تقی الدین با هدف رصد خانه از آن برج استفاده کرد، اما در سال ۱۵۷۹ این رصد خانه بسته شد.
هدف از ساخت برج گالاتای نظارت بر حمل و نقل کشتی ها و شناسایی کشتی های دشمنان بود. سال ها بعد برج گالاتای به عنوان زندان و دیده بانی شناخته شده و برای بارها طبقات فوقانی آن تعمیر و بازسازی گشت. برج گالاتای با ۹ طبقه دارای وزنی حدود ده هزار تن است. در طول سال ها ابن برج شاهد داستان های زیادی از تاریخ استانبول بوده است و در بسیاری از اتفاقات نیز درگیر شده است. برای مثال برج گالاتای در قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی برای دو بار با آتش سوزی بزرگی مواجه شد. بادها و طوفان شدید به سقف برج آسیب رساند و سال ها بعد سقفی مخروطی شکل برای آن در نظر گرفته شد.
برج گالاتای به عنوان یک سمبل برای استانبول به حساب می آید، بنایی که با بالا رفتن از آن می توانید به تماشای شهر استانبول و جزیره زیبای پاریم آدا بنشینید. پیشنهاد می کنیم حوالی غروب رفتن به این برج را انتخاب کنید، چشم انداز غروب خورشید و تنگه زیبای بسفر روبرویتان حس و حال بسیار لذت بخشی است. اگر به بالای آن رفتید دورتادور آن را بچرخید و با گرفتن عکس های یادگاری از آن بالا خاطره تان را برای همیشه زنده نگه دارید. در برج گالاتای رستوران وجود دارد و اگر به آنجا رفتید و گرسنه شدید می توانید لحظاتی در بالای برج خوشمزه ترین غذاهای ترکی را میل نمائید. نکته جالب دیگر این برج نام آن است که تداعی کننده نام تیم فوتبال معروف ترکیه، گالاتاسرای است.

[toc]

🎥 فیلم برج گالاتای Galata Tower ترکیه رو حتما از اینجا ببینید👇👇👇

 

برج گالاتا سمبل شهر استانبول + اطلاعات کامل Galata Tower istanbul,برج گالاتا , ترکیه,استانبول - ترکیه
برج گالاتا سمبل شهر استانبول + اطلاعات کامل Galata Tower istanbul,برج گالاتا , ترکیه,استانبول – ترکیه

از چه راهی به برج گالاتای برسیم؟

برج دیدنی گالاتا در محله بی اوغلو استانبول قرار گرفته است، محله ای که خود با مغازه ها و کافه های خیابانی به یکی از مناطق جذاب توریستی در استانبول مبدل شده است. برج گالاتا، میدان تکسیم (تقسیم) و خیابان استقلال همگی در این منطقه قرار گرفته اند و شما می توانید بعد از پیاده روی در خیابان استقلال و تماشای مغازه های جذاب آن به این برج برسید و از راه آسانسور و یا پله ها به بالای آن بروید.

برج گالاتا در زمان فتح قسطنطنیه (نام پیشین شهر استانبول) توسط رومیان ساخته شد.
برج گالاتا در زمان فتح قسطنطنیه (نام پیشین شهر استانبول) توسط رومیان ساخته شد.

چرا بازدید از برج گالاتا؟

 

امتیاز بدید

امتیازها - 89%

89%

برج گالاتا در یکی از شلوغ ترین مناطق شهر ساخته شده و از برج های قرون وسطایی استانبول به شمار می آید. با بازدید از آن می توانید زندگی مدرن و امروزی ترک ها را در کنار تاریخ و تمدن شان به وضوح مشاهده کنید و از این همه هماهنگی و زیبایی لذت ببرید. پس فرصت را از دست ندهید و همراه #استانبول_سرا به دیدار برج گالاتا در استانبول بیایید.

User Rating: 4.5 ( 1 votes)
خلاصه
برج گالاتا سمبل شهر استانبول + اطلاعات کامل Galata Tower istanbul
نام مقاله
برج گالاتا سمبل شهر استانبول + اطلاعات کامل Galata Tower istanbul
توضیح کوتاه
برج گالاتا در یکی از شلوغ ترین مناطق شهر ساخته شده و از برج های قرون وسطایی استانبول به شمار می آید. با بازدید از آن می توانید زندگی مدرن و امروزی ترک ها را در کنار تاریخ و تمدن شان به وضوح مشاهده کنید و از این همه هماهنگی و زیبایی لذت ببرید. پس فرصت را از دست ندهید و همراه کارناوال به دیدار برج گالاتا در استانبول بیایید.
نویسنده
اسم سایت
استانبول سرا
لوگو
پکیج کامل فنون یادگیری زبان ترکی راحت و بدون قید و شرط

یک دیدگاه

  1. بسیار زیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس