معماری
خانه / آشنایی با بانک های کشور ترکیه / آموزش افتتاح حساب بانکی در ترکیه

آموزش افتتاح حساب بانکی در ترکیه

برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه چه مراحلی را باید بگذرانید ؟,مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه
پشتیبانی و مشاوره رایگان اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت

افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون نیاز به اقامت , ویزا کارت و مستر کارت بین المللی خود را داشته باشید!

همه ی جزییات افتتاح حساب بانکی در ترکیه با داشتن اقامت و بدون نیاز به اقامت , رو در این پست  “استانبول سرا “ برای شما عزیران توضیح میدهیم تا با خیال راحت بتوا نید حساب بانکی در ترکیه داشته باشید.

اگر در کشور ترکیه کار می کنید و اجازه کار رسمی در این کشور را دارید و قصد افتتاح حساب بانکی در ترکیه دارید ،میتوانید به راحتی کردیت کارت بگیرید.برای این کار کافی است نامه ای از محل کار خود مبنی بر اینکه حقوق بگیر کشور ترکیه هستید دریافت کنید.سپس این نامه را تحویل بانک می دهید،بانک نیز با توجه به میزان حقوق شما برای شما کردیت کارت صادر می کند.حساب بانکی در ترکیه برای افرادی که اجازه کار یا به نوعی اقامت موقت دارند نیز جای نگرانی نیست و می توانند کردیت دریافت کنند.

اما باید مبلغی پول در بانک بلوکه کنند و بانک در ازای آن کردیت کارت صادر خواهد کرد.این کارتها ۱۶ رقمی می باشند که میتوانید به صورت فیزیکی مانند خرید از فروشگاهها و هم اینترنتی و بصورت مجازی از آنها بهره گرفت.این کارتها بین المللی بوده و میتوانید به اندازه سقف اعتبار کارتتان از آن استفاده کنید بدون آنکه دیناری در حساب خود پول داشته باشید.در صورتی که کارتهای شارژی یا همان دبیت اینگونه نیست و به اندازه ای که شارژ می کنید می توانید خرید انجام دهید.

Vergi Numara,افتتاح حساب در زراعت بانک,از صفر تا صد افتتاح حساب در ترکیه برای افراد مقیم و غیر مقیم
Vergi Numara,افتتاح حساب در زراعت بانک,از صفر تا صد افتتاح حساب در ترکیه برای افراد مقیم و غیر مقیم

افتتاح انواع حساب بانکی در خارج از کشور گزینه ای بسیار محبوب می باشد. دلیل این امر امکاناتی است که در سطح جهانی در اختیار شما قرار می گیرد. امکانات مالی و اجرایی که با افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور دریافت می کنید باعث می شود تا بتوانید موفقیت هایی در سطح بین المللی داشته باشید و درآمد های حاصل از فعالیت های خود را وارد کشور کنید تا بهره به اقتصاد داخلی نیز وارد شود.

افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور یکی از چالش های بزرگ ایرانیان عزیز است. به علت محدودیت هایی که برای ایرانیان وجود دارد، انتقال پول و وجه های دریافتی آنان در خارج از کشور با مشکل روبرو خواهد بود. بنابراین همیشه ترس هایی وجود دارد که تجارت های بین المللی آنان را تهدید می کند.

امروزه خیلی از افراد برای انجام معاملات خود و سرمایه گذاری نیاز به داشتن حساب بانکی در کشور ترکیه را به طور کامل احساس می کنند. باز کردن حساب بانکی در ترکیه شامل قوانین خاصی است که از سوی بانک مرکزی ترکیه تعیین شده است و شما می توانید بر حسب آن قوانین یک حساب بانکی در یکی از بانک های مورد نظر خود در ترکیه باز کنید و معاملات خود را به راحتی انجام دهید. قوانینی که در رابطه با افتتاح حساب در ترکیه وجود دارد باعث می شود که ایرانی ها نتوانند در همه بانک های ترکیه حساب باز کنند و فقط تعداد محدودی بانک این امکانات را فراهم کرده است.

بانک های ترکیه امنیت بسیار بالایی دارند که باعث شده است نظر افراد زیادی از تمام دنیا به این بانک ها جلب شود و تصمیم بگیرند پول های خود را اینجا نگهداری کنند به طوری که بیشتر اعراب امروزه در بانک های ترکیه حساب های متعددی برای نگهداری سرمایه های خود باز کرده اند و از طریق همین بانک ها تجارت های مورد نظر خود را انجام می دهند، بنابراین می توان گفت اگه قصد افتتاح حساب در بانکی غیر از بانک های ایران را داشته باشید بانک های ترکیه می تواند انتخاب مناسبی باشد.

چگونه در ترکیه یک حساب بانکی معتبر داشته باشیم؟

یکی از نیاز‌های ما برای انجام معاملات متفاوت و سرمایه گذاری در ترکیه، داشتن یک حساب بانکی در بانک‌های ترکیه است. تمامی بانک‌های معتبر در ترکیه موظف به رعایت قوانین بانکداری ترکیه هستند و افتتاح انواع حساب‌های بانکی برای اتباع خارجی، شامل قوانین و شرایطی است که توسط بانک مرکزی ترکیه اعلام شده است. در این قوانین، شرایط خاصی برای دارندگان پاسپورت‌های ایرانی در نظر گرفته شده است که تعداد بانک‌های مجاز به افتتاح حساب برای این افراد را محدود می‌کند.

از صفر تا صد افتتاح حساب در ترکیه برای افراد مقیم و غیر مقیم,ویزا کارت ترکیه,بهترین بانک ترکیه برای ایرانیان
از صفر تا صد افتتاح حساب در ترکیه برای افراد مقیم و غیر مقیم,ویزا کارت ترکیه,بهترین بانک ترکیه برای ایرانیان

افتتاح حساب در ترکیه، متصل شدن به بانک های بین المللی و انتقال وجه بین بانک های کشورهای مختلف به یکی از دلایل مهاجرت ایرانیان به ترکیه تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم به نحوه افتتاح حساب بانکی در ترکیه بپردازیم.

پس با ما در “استانبول سرا” همراه باشید تا با شرایط افتتاح حساب در ترکیه و مدارک مورد نیاز برا افتتاح حساب آشنا شوید. در صورت هر گونه سؤال در خصوص اخذ اقامت در ترکیه و مهاجرت در ترکیه می توانید در بخش نظرالت بیان کنید تا ما اطلاعاتی مناسب در اختیارتان قرار دهیم.

آشنایی با بانک های کشور ترکیه:

در حال حاضر تنها دو بانک، زراعت بانک و ایش بانک برای ایرانیان مقیم در ترکیه حساب بانکی باز می کنند. برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه شما باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به یکی از بانک های مورد نظر مراجعه کنید و درخواست افتتاح حساب دهید.

در ترکیه شما می توانید با ارز دلار، یورو و یا لیر حساب خود را افتتاح کنید.

از آنجایی که شرایط زراعت بانک برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای ایرانیان مساعدتر است، پیشنهاد می کنیم که در این بانک حساب خود را افتتاح و ایجاد کنید.

ziraat bank turkey,هر آنچه باید درباره زراعت بانک ترکیه بدانید,انتقال پول به ترکیه
ziraat bank turkey,هر آنچه باید درباره زراعت بانک ترکیه بدانید,انتقال پول به ترکیه

بانک های دولتی که تمام سهام آن ها مربوط به دولت ترکیه می باشد عبارتند از:

 • زراعت بانک (T.C.ZIRAAT BANK)
 • واکیف بانک (VAkIF BANK)
 • دنیز بانک (DENIZ BANK)
 • هالک بانک (HALK BANK)

بانک های خصوصی در ترکیه:

 • اک بانک (AK BANK)
 • ایش بانک (IS BANK)
 • گارانتی بانک (GARANTI BANK)
 • فینانس بانک (FINANS BANK)

چرا بهتر است برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه , زراعت بانک را انتخاب کنید؟

زراعت بانک در زمینه بانکداری خرد، بانکداری اختصاصی، بانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه گذاری و وام مسکن فعالیت می کند. همچنین زراعت بانک دارای بیش از ۱۰۰۰ شعبه در ترکیه است و دفتر اصلی بانک در استانبول و محله بشیکتاش قرار دارد.

 کارت های زراعت بانک یکی از بهترین نوع کارت های ترکیه به شمار می آید. شما با داشتن این کارت می توانید در تمام دنیا به راحتی از تمام فروشگاه های آنلاین ترکیه خرید کنید، از دستگاه های خودپرداز پول دریافت کنید و به راحتی بلیط و هتل خود را رزرو و پول آن را پرداخت کنید.

ziraat bank turkey,باز كردن حساب بانكي در تركيه بدون داشتن اقامت,سود بانک زراعت ترکیه
ziraat bank turkey,باز كردن حساب بانكي در تركيه بدون داشتن اقامت,سود بانک زراعت ترکیه

از دیگر ویژگی های زراعت بانک این است که دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته برای خدمت رسانی مشتریان می باشد. همچنین این بانک به دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی به مشتریان خود سرویس می دهد.

دریافت و واریز پول با موبایل بانک بدون داشتن کارت بانکی در خودپردازهای زراعت بانک در سراسر کشور ترکیه امکان پذیر است. شما می توانید با این حساب تمامی قبوض خود شامل شارژ سیم کارت، قبض آب و گاز، مالیات ماشین، عوارض خودرو و جاده ای را بدون هیچ مشکلی پرداخت کنید.

ziraat bank turkey,باز كردن حساب بانكي در تركيه بدون داشتن اقامت,سود بانک زراعت ترکیه
ziraat bank turkey,باز كردن حساب بانكي در تركيه بدون داشتن اقامت,سود بانک زراعت ترکیه

با افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه، می توانید کارت اعتباری، کارت نقدی و ویزا کارت و یا مستر کارت را دریافت کنید. کارت های اعتباری زراعت بانک در تمام بانک های جهان در سه دسته کلاسیک، گلد و پلاتینیوم صادر می شود و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

زراعت بانک ترکیه :

بانک زراعت یکی از بزرگترین بانک های دولتی ترکیه به حساب می آید که در سراسر کشور ترکیه بالغ ۱۰۰۰ شعبه دارد.این بانک دولتی که از بزرگترین بانک های ترکیه می باشد، تعداد شعبات و خودپردازهای فراوانی دارد و از امکاناتی نظیر اینترنت بانک و همراه بانک کاربردی با محیط کاربرپسند و امنیت بالا برخوردار می باشد. البته که دفتر اصلی بانک زراعت در استانبول و در محله بشیکتاش واقع شده است.

هر آنچه باید درباره زراعت بانک ترکیه بدانید,انتقال پول به ترکیه,افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون نیاز به اقامت
هر آنچه باید درباره زراعت بانک ترکیه بدانید,انتقال پول به ترکیه,افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون نیاز به اقامت

این بانک در تمام زمینه ها از جمله بانکداری خصوصی و سرمایه گذاری و … فعالیت عمده ای دارد.شما می توانید از بانک زراعت در ترکیه درخواست ویزا کارت و یا مستر کار نمایید. و با در دست داشتن این کارت ها در همه جای دنیا به راحتی از فروشگاهای آنلاین خرید کنید. از دستگاه های خودپرداز پول دریافت کنید و یا به راحتی پول جابه جا نمایید. همچنین از خدمات موبایل بانک زراعت بانک برای انجام کلیه امور بانکی استفاده نمایید. یعنی شما به راحتی می توانید تمام کارهای خود اعم از مالیاتی پرداخت جریمه پرداخت شارژ و قبوض و … را انجام دهید.البته در نظر داشته باشید که کارت های اعتباری زراعت بانک در سه نوع کلاسیک گلد و پلاتینیوم صادر شده و در اختیار مشتریان قرار داده می شود.خدمات پشتیبانی زراعت بانک ترکیه به صورت ۲۴ ساعته انجام می گیرد. و در دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی به مشتریان خود خدمات ارایه می دهد.

برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه چه مراحلی را باید بگذرانید ؟,مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه
برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه چه مراحلی را باید بگذرانید ؟,مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

از معدود بانک هایی که برای ایرانی ها حساب بانکی باز می کنند، می توان بانک زراعت را نام برد. برای باز کردن حساب بانکی در این بانک با در دست داشتن مدارک زیر می توانید به نزدیک ترین شعبه محل سکونتتان مراجعه کرده و درخواست افتتاح حساب کنید. به این نکته توجه کنید که برخی از شعبات ممکن است از افتتاح حساب خودداری کنند که این موضوع مربوط به سیاست های شعبه مربوطه بوده و ارتباطی با سیاست های کلی این بانک ندارد، لذا در صورتی که یکی از شعبه ها از بازکردن حساب خودداری کرد می توانید شانس خود را در شعب دیگر امتحان نمایید. بانک های کشور ترکیه برای نگه داری حساب هر ۶ ماه مبلغی را تحت عنوان (Hesap İşletim Ücreti) از حساب مشتری های خود کسر می کنند که بانک زراعت از سال ۲۰۱۷ این مبلغ کارمزد ۶ ماهه را از حساب مشتریان خود کسر نمی کند.

ایش بانک ترکیه:

ایش بانک ترکیه یک بانک خصولتی می باشد. یعنی ۵۰٪ از سهام آن مربوط به بخش خصوصی و ۵۰٪ دیگر آن دولتی می باشد. البته برای این که اتباع خارجی در ترکیه بتوانند نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند حتما باید کارت اقامت داشته باشند وگرنه بانک ایش ترکیه برای اتباع خارجی اقدام به افتتاح حساب نمی کند. با افتتاح حساب در بانک ایش ترکیه نیز شما می توانید نسبت به گرفتن کارت های اعتباری به مانند ویزا کارت و یا مستر کارت اقدام نمایید.

حساب بانکی بین المللی,انواع حساب بانکی در ترکیه,انواع حساب بانکی در ترکیه
حساب بانکی بین المللی,انواع حساب بانکی در ترکیه,انواع حساب بانکی در ترکیه

برای باز کردن حساب در ایش بانک ترکیه داشتن اصل پاسپورت و کارت اقامت به همراه شماره مالیاتی الزامی می باشد.

 شما می توانید  مانند ایران حساب مشترک در بانک های ترکیه افتتاح نمایید.

زمانی که اقدام به افتتاح حساب در کشور ترکیه می نمایید به دلیل این که حساب ها سوییفت و ای بان دارند می توانید پس از افتتاح حساب سوییفت و ای بان حساب خود در ترکیه را اخذ نمایید.

مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه :

با افتتاح حساب بانکی در ترکیه شما می توانید مستر کارت و یا ویزا کارت متصل به حساب را دریافت کنید. این کارت ها در اغلب سایت ها و پذیرنده های دنیا قابل استفاده هستند. شما می توانید از این کارت ها برای انجام تراکنش های سنگین، ارائه خدمات بین المللی، فروش و یا خرید محصولات و خدمات مختلفی استفاده کنید.

از صفر تا صد افتتاح حساب در ترکیه برای افراد مقیم و غیر مقیم,ویزا کارت ترکیه,بهترین بانک ترکیه برای ایرانیان
از صفر تا صد افتتاح حساب در ترکیه برای افراد مقیم و غیر مقیم,ویزا کارت ترکیه,بهترین بانک ترکیه برای ایرانیان

این کارت ها به صورت فیزیکی و کاملاً قانونی توسط زراعت بانک ساخته می شود و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. دیگر لزومی ندارد که برای پرداخت های ارزی خود نگران بسته شدن کارت و یا رد شدن آن در درگاه های بانکی بخاطر مجازی بودن یا … باشید. این کارت ها در تمامی ATMهای دنیا قابل استفاده هستند و می توانید در سفرهای خود بدون دغدغه پول نقد دریافت کنید.

چگونه در ترکیه یک حساب بانکی معتبر داشته باشیم؟

اگر پاسپورت ایرانی دارید و قصد دارید که یک حساب بانکی در ترکیه داشته باشید، باید سراغ یکی از بانک‌های «زراعت بانک» و یا «ایش بانک» بروید. این بانک‌ها تماما سرمایه گذاران ترک دارند و برای افتتاح حساب در ترکیه  با پاسپورت ایرانی، هیچ مشکلی وجود ندارد. افتتاح حساب در این بانک‌ها به هیچ وجه پیچیده نیست و معمولا بسیار سریع انجام می‌شود. برای افتتاح حساب در ترکیه شما به اصل پاسپورت، کارت اقامت در ترکیه و شماره مالیاتی نیاز دارید. درصورت نداشتن شماره مالیاتی با مراجعه به اداره کل مالیات، در کمترین زمان و حدود ده دقیقه، شماره مالیاتی خود را دریافت خواهید کرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت شماره مالیاتی، شامل اصل پاسپورت، کپی از صفحه عکس‌دار و کپی از صفحه‌ای که آخرین مهر ورودتان به ترکیه در آن وجود دارد، می‌شود.

برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه چه مراحلی را باید بگذرانید ؟,مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه
برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه چه مراحلی را باید بگذرانید ؟,مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

با داشتن تمامی این مدارک و دارا بودن شرایط، می‌توانید حساب بانکی بر مبنای دلار، یورو و لیر ترکیه داشته باشید. یک هفته پس از افتتاح حساب در ترکیه نیز برای‌تان کارت بانکی صادر می‌شود که «ویزا کارت» یا «مسترکارت» خواهد بود.

هر دو بانک «زراعت بانک» و «ایش بانک» در شهرهای استانبول، آنتالیا و ازمیر فعالیت دارند. برای افتتاح حساب در ترکیه می‌توانید به شعب هر کدام از این بانک‌ها در شهرهای گفته شده بروید و روند افتتاح حساب نیز در این شهرها متفاوت نخواهد بود.

شایان ذکر است در شهر ها حتی شعبات مختلف تفاسیر مختلفی ازقوانین افتتاح حساب برای ایرانیان وجود دارد مدیر بانک باتوجه به اختیارات میتواند نسبت به تسهیل این امور مساعدت کند.

باز کردن حساب بانکی در ترکیه :

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای اتباع خارجی به نسبت سال های گذشته راحت تر شده است. در گذشته برای این که یک تبعه خارجی  بخواهد نسبت به افتتاح حساب در کشور ترکیه اقدام کند می بایستی مراحل سختی را سپری می کرد در حالی که با قوانین جدید افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای اتباع خارجی امکان پذیر و به مراتب راحت تر شده است.

هر شخصی چه حقیقی و چه حقوقی می تواند با در دست داشتن مدارک نسبت به باز کردن حساب در ترکیه اقدام نماید. افتتاح حساب بانکی در ترکیه سبب می گردد که شما بتوانید در سطح جهانی به مبادله تجاری بپردازید و درآمدهای حاصل از مبادلات تجاری خود را دریافت نمایید. تمام بانک های دارای مجوز و فعال در ترکیه مشمول قوانین بانکداری ترکیه هستند که از جانب بانک مرکزی ترکیه اعلام می گردد.

حساب بانکی بین المللی,انواع حساب بانکی در ترکیه,انواع حساب بانکی در ترکیه
حساب بانکی بین المللی,انواع حساب بانکی در ترکیه,انواع حساب بانکی در ترکیه

در ابتدا باید اذعان کرد تنها بانکی که روند افتتاح حساب ،دریافت کردیت در آن برای ایرانیان به نسبت بانکهای دیگر سهل تر می باشد بانک زراعت میباشد به همین دلیل انواع حسابهای این بانک توسط ترکیه پرتال بررسی شده است شایان ذکر است در شهر ها حتی شعبات مختلف تفاسیر مختلفی ازقوانین افتتاح حساب برای ایرانیان وجود دارد مدیر بانک باتوجه به اختیارات میتواند نسبت به تسهیل این امور مساعدت کند

ابتدا باید بگیم که فقط بانک زراعت برای ایرانیها حساب باز میکند . گاهی هم ایش بانک برای شرکتهای ایرانی .
از شرایط باز کردن حساب این است که مبلغی بین ۱۰ الی ۳۰ هزار لیر به مدت ۱-۳ ماه بسته به نظر مدیر شعبه باید توی حسابتون بلوکه شود . البته بانک ها سلیقه ای عمل میکنن و ممکن است یکی از شعبه های دورافتاده زراعت بانک برای جلب مشتری هیچ پولی هم ازتون نخواهد.

این بلوکه شدن پول خیلی هم به ضررتون نیست چوندر این مدت بین ۱۷-۲۴ درصد به سپرده شما سود تعلق می گیرد. که یا آخر هر ماه یا بعد از سه ماه سود پول به حسابتون واریز میشود.

مدارک لازم برای باز کردن حساب داشتن پاسپورت و شماره مالیاتی (ورگی نوماراسی) است که باید از اداره مالیات دریافت کنید.

افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی :

همانطور که گفتیم امروزه افتتاح حساب در ترکیه برای اشخاص حقیقی و حقوقی ممکن شده است و افراد می توانند با سپری کردن مراحل افتتاح حساب پول های خود را به ترکیه منتقل نمایند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ارزش لیر در برابر ارزش ریال به نسبت کمتری امکان افت دارد و به دلیل جنگ های ممتد در خاورمیانه اکثر افراد در کشور ایران و کشورهای عربی ترجیح می دهند که پول های خود را به بانک های ترکیه منتقل نمایند.

در شرایط کنونی و به خصوص به دلیل شرایط ناآرام و جنگ‌ها خاور میانه، سرمایه‌های بسیاری مخصوصا از اعراب به سمت بانک‌های ترکیه منتقل شده که نشان از موفقیت این بانک‌ها در جلب اعتماد و جذب سرمایه خارجی است.

برای این که شخص حقیقی و یا حقوقی و یا حتی شرکت های خارجی بتوانند بدون این که اقامت داشته باشند نسبت به افتتاح حساب بانکی در ترکیه اقدام  کنند فقط لازم است درخواست خود را ارایه دهند.

برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه چه مراحلی را باید بگذرانید ؟,مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه
برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه چه مراحلی را باید بگذرانید ؟,مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

اقدامات لازم برای افتتاح حساب اشخاص حقیقی :

در قدم اول، باید یک آدرس در ترکیه تعیین شده باشد تا ابلاغیه مربوط به حساب شما، به آن ارسال شود. این آدرس می‌تواند آدرس یک دوست یا آشنا باشد و لزومی ندارد که متعلق به خود شما باشد.

در مرحله بعدی، باید به اداره دارائی در ترکیه مراجعه کرده و شماره مالیاتی مختص به افراد غیر مقیم یا خارجی را دریافت کنید. برای این مرحله نیز باید حتما پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. دریافت شماره مالیاتی در تمام ادارات مالیاتی ترکیه نیز به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود.

حالا شما با به همراه داشتن مدارک لازم ، قادر خواهد بود در بانک‌های «زراعت بانک» و «ایش بانک»، اقدام به افتتاح حساب بانکی داشته باشید. سپس می‌توانید با انتقال پول به حساب خود، از خدمات بانکی خود استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید در این بانک‌ها، حساب‌های ارزی بر پایه یورو دلار نیز داشته باشید.

از آن‌جایی که می‌توانید از طریق اینترنت به خدمات بانکی دسترسی داشته باشید، هیچ اجباری برای مقیم بودن در خاک ترکیه به منظور افتتاح حساب وجود ندارد. فقط از آن‌جایی که برخی بانک‌ها به شماره تلفن ترکیه نیاز دارند، لازم است که یک خط با شماره تلفن ترکیه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانکی در ترکیه:

پاسپورت

کارت اقامت

کد اقتصادی (Vergi Numarası)

مدرک رسمی که آدرس و محل اقامت شما را نشان دهد

شماره تلفن همراه

شایان ذکر است که مدارک بالا برای بازکردن حساب در تمامی بانک های دولتی و خصوصی ترکیه یکسان است و در صورتی که بانک دیگری نیز با بازکردن حساب موافقت نماید، همراه داشتن و ارائه این مدارک کافی می باشد.

اقدامات لازم برای افتتاح حساب بانکی اشخاص حقوقی یا شرکت‌ها :

افتتاح حساب حقوقی کمی متفاوت است و تنها مدیر مسئول شرکت که صلاحیت امضاء دارد، اجازه افتتاح حساب خواهد داشت.

ابتدا باید ترجمه مدارک و اسناد شرکت را برای دریافت شماره مالیات در اختیار اداره مالیات ترکیه قرار دهید. شماره مالیاتی به راحتی به شما اعطا خواهد شد و نیازی به دفتر کار، نمایندگی و فعالیت تجاری در ترکیه ندارید وتنها آدرسی برای ارسال ابلاغیه‌ها، کفایت می‌کند.

با دریافت شماره مالیاتی و مراجعه به بانک، از شما اسناد ترجمه شده رسمی یا تائیدیه سرکنسولگری ترکیه مربوط به شرکت اعم از اساسنامه شرکت، مدارک مربوط به عضویت در اتاق بازرگانی، اسناد تاسیس و مدارک فعالیت را مطالبه می‌کنند. همچنین در صورت داشتن مدرک لیسانس، آن را نیز از شما دریافت می‌شود.

در پایان، افتتاح حساب برای شرکت‌ها نیز روند مشابهی دارد و شرکت‌ها هم می توانند با افتتاح حساب درخواستی، تمامی خدمات بانک را از طریق اینترنت دریافت کنند. بانک‌های ترکیه سعی بر این دارند تا مثل بانک‌های سوئیس، برای سرمایه گذاران از تمام دنیا محیط امنی فراهم نمایند.

ziraat bank turkey,باز كردن حساب بانكي در تركيه بدون داشتن اقامت,سود بانک زراعت ترکیه
ziraat bank turkey,باز كردن حساب بانكي در تركيه بدون داشتن اقامت,سود بانک زراعت ترکیه

مراحل افتتاح حساب در کشور ترکیه برای شرکت ها :

برای افتتاح حساب شرکت ها در ترکیه نیازی به حضور تمام اعضای شرکت نمی باشد بلکه مدیر مسئول شرکت که از سمت بقیه شرکاء حق امضاء دارد می تواند به عنوان نماینده شرکت افتتاح حساب کند.

برای اخذ کد مالیاتی از اداره دارایی نماینده شرکت می بایستی با در دست داشتن مدارک و اسناد ترجمه شده شرکت به ادراه دارایی مراجعه نماید. برای اخذ کد مالیاتی نیاز به آدرس می باشد ولیکن الزامی نیست که شما در ترکیه نمایندگی و یا فعالیت تجارتی داشته باشید. در واقع شما آدرسی را که معرفی می نمایید برای این است که ابلاغیه به آن آدرس ارسال گردد.

بعد از این که کد مالیاتی را اخذ کردید با در دست داشتن تمام مدارک ترجمه شده شرکت به بانک مراجعه می نمایید.( ترجمه ی مدارک می بایستی به تاییده سرکنسولگری ترکیه رسیده باشد).

مدارک شرکتی که در بانک لازم خواهید داشت عبارتند از:

 • کلیه مدارک مربوط به اساسنامه شرکت

 • مدارک مربوط به عضویت اتاق بازرگانی ترکیه

 • روزنامه ها و مدارک تاسیس شرکت در ترکیه

 • اسناد فعالیت شرکت در ترکیه ،مدرک تحصیلی لیسانس برای نماینده شرکت.

لازم به ذکر است که شرکت ها با افتتاح حساب اینترنتی می توانند تمام کارهای مربوط به حساب شرکت خود در ترکیه را از طریق اینترنت انجام دهید.
همچنین اگر به دنبال افتتاح حساب در کشور ترکیه باشید هیچ محدودیتی در افتتاح حساب در بانک های ترکیه برای اتباع خارجی که اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کردند وجود ندارد.

کد مالیاتی ترکیه:

کد مالیاتی ترکیه یا همان Vergi Numara  یک کد ۱۰ رقمی است که مانند یک کد شناسایی در تمام سیستم‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرقی ندارد که خارجی باشید یا شهروند ترکیه، در هر حال، برای انجام هر کار اداری باید کد مالیاتی ترکیه را داشته باشید. کد مالیاتی در این کشور همانند کد ملی در ایران است. شما برای انجام هر کار اداری در ایران نیاز به داشتن کد ملی دارید. کد مالیاتی نیز همین کاربرد را در ترکیه دارد.

Vergi Numara,افتتاح حساب در زراعت بانک,از صفر تا صد افتتاح حساب در ترکیه برای افراد مقیم و غیر مقیم
Vergi Numara,افتتاح حساب در زراعت بانک,از صفر تا صد افتتاح حساب در ترکیه برای افراد مقیم و غیر مقیم

مهمترین نکته درباره انجام کارهای اداری خود در کشور ترکیه کد مالیاتی است. این کد در ادارجات و کار های اداری بسیار مهم است طوری که افراد خارجي در بعضي معامله ها مانند خريد و فروش ماشين، باز كردن نخستين حساب بانكي، خريد ملك، اجازه كار، اجاره كردن خانه يا آپارتمان يا مغازه در تركيه نياز به داشتن آن هستند.در هر شهري از تركيه مي توانيد با مراجعه به اداره مالياتي شهر آن را دريافت كنيد. دريافت اين كد نياز به پرداخت هيچ هزينه اي نمي باشد.

شماره مالیاتی روی یک کارت سفید رنگ نوشته و به شما تحویل داده می‌شود. نکته مهم این است که این کارت باید مهر خورده باشد. در غیر این صورت این کارت به کارتان نمی‌آید.

نکاتی که جهت اخذ کد مالیاتی در ترکیه باید بدانید :

 • شاید فکر کنید با گرفتن این شماره مجبور به پرداخت مالیات هستید. اما لازم است بدانید شما به عنوان توریست در کشور ترکیه نیازی به پرداخت مالیات ندارید.

 • کاربرد شماره مالیاتی چیزی شبیه به شماره سریال شناسنامه است.

 • دریافت شماره مالیاتی پروسه‌ای رایگان است و برای آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید. 

 • به راحتی می‌توانید از شعب مربوط که ورگی دایرسی (Vergi Dairesi) نام دارند شماره مالیاتی خود را دریافت کنید. 

مدارک لازم جهت اخذ کد مالیاتی در ترکیه :

برای دریافت ورگی نوماراسی لازم نیست مراحل پیچیده‎ای پشت سر بگذارید. فقط مدارک زیر را به شعب مربوط (ورگى دایرسى) ببرید و شماره مالیاتی خود را دریافت کنید.

 1. تحویل اصل پاسپورت و کپی آن به این شعب

 2. پر کردن فرمی که در ورگی دایرسی به شما داده می‌شود.

 3. دریافت شماره مالیاتی

اگر به دنبال ثبت شرکت در ترکیه باشید. و یا این که بنا به هر دلیلی لازم می دانید که پول خود را به ترکیه منتقل نمایید. و یا این که حتی به فکر خرید ملک در ترکیه هستید. و … . می بایستی نسبت به افتتاح حساب بانکی در ترکیه اقدام نمایید. همان طور که در بالا نیز ذکر گردید شما در تمام بانک های ترکیه نمی توانید اقدام به افتتاح حساب کیند. بلکه مجوز افتتاح حساب در کشور ترکیه برای اتباع خارجی برای ۲ بانک زراعت و ایش در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که بدانید تمام بانک های فعال در کشور ترکیه مشمول قوانین بانکداری جمهوری ترکیه می باشند. و تمام شرایط مراحل و مدارک افتتاح حساب در بانک های ترکیه برای اتباع خارجی را بانک مرکزی ترکیه اعلام می نماید. البته شرایط افتتاح حساب در هر سالی ممکن است با سال قبل و یا بعدش متفاوت باشد. به همین دلیل به شما توصیه می گردد قبل از افتتاح حساب ارزی در ترکیه نسبت به قوانین بانکداری ترکیه آشنایی به دست بیاورید.

چه نوع حساب ارزی در ترکیه می توانید افتتاح کنید؟

برای افتتاح حساب ارزی در ترکیه بعد از طی مراحل کاری و قانونی می توانید نسبت به افتتاح حساب دلاری در ترکیه و یا لیر و یورو اقدام نمایید. همان روز کارت اعتباری به شما تحویل می گردد ولی برای این که بر روی کارت شما اسم شما حک شده باشد ۶ روز کاری زمان لازم خواهد بود. می توانید ویزا کارت و یا مستر کارت خود را از بانک دریافت نمایید. با دریافت این کارت ها می توانید از تمام کشورهای دنیا خرید انجام دهید. و کلیه کارهای بانکی را از طریق این کارت ها انجام دهید.

البته که لازم به ذکر است برای حساب های لیر در ترکیه می توانید تا سقف ۲۱٪ سود ماهیانه (در طی ۳۵ روز) دریافت نمایید. ولیکن اگر حساب شما ارزی (دلار و یورو) باشد و در صورتی که فعال نباشد هزینه ای به صورت ماهیانه بابت نگهداری پول از حساب شما توسط بانک کسر می گردد. مگر این که ماهانه حساب خود را فعال نگه دارید به مانند پرداخت قبوض که در این صورت هیچ مبلغی از حساب شما کسر نمی گردد.

حساب سوییفت دار در ترکیه :

شما با افتتاح حساب در هر کدام از بانک‌های نامبرده، می‌توانید از طریق سوییفت مقدار محدودی که برای اشخاص متفاوت متغیر است، از خارج از ترکیه دریافت نمایید. اما متاسفانه شما نمی‌توانید مبلغی را برای شرکت یا شخصی در خارج از ترکیه ارسال کنید.

همچنین برای مبالغ دریافتی، محدودیت‌هایی وجود دارد که در زمان افتتاح حساب سوییفت دار، بانک اطلاعات آن را به شما اعلام می‌کند. اگر مبلغ دریافتی شما بیشتر از محدوده معین شده باشد،بانک از شما می خواهد که به شعبه بانک مراجعه کنید و در مورد این پول توضیحات لازم را ارائه دهید و شفاف سازی کنید.

مزایای افتتاح حساب بانکی در ترکیه :

با افتتاح حساب بانکی در ترکیه شما می توانید مستر کارت و یا ویزا کارت به نام و مشخصات خودتان دریافت نمایید. همچنین می توانید از کشورهای دیگر اروپایی و آمریکایی به طور مستقیم پول دریافت کنید و یا پول ارسال نمایید.

برای مدیریت حساب خود نیازی به این که در ترکیه اقامت داشته باشید وجود ندارد و شما می توانید از طریق بانکداری اینترنتی نسبت به مدیریت حساب خود اقدام نمایید.

شما می توانید هم حساب یورو هم دلار و هم لیر در یک زمان واحد افتتاح نمایید. البته خاطر نشان می کنیم که سود بانکی برای حساب های لیر شما ماهیانه از ۲۰٪ شروع می گردد و برای حساب دلار ۳٪ سود تعلق می گیرد. شما به راحتی می توانید در حساب خود لیر را یورو و یا دلار را به لیر تبدیل نمایید.

سوالات متداول افتتاح حساب در ترکیه:

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای چه کسانی امکان پذیر است ؟

کلیه افراد خارجی بالای ۱۸ سال امکان افتتاح حساب بانکی و استفاده از خدمات بانکی را دارند. ( برای افراد زیر ۱۸ سال حضور والدین الزامی میباشد)                                                                                                                               

آیا برای افتتاح حساب حتما باید کارت اقامت ترکیه و یا شرکت ثبت شده داشته باشیم ؟

خیر نیازی به کارت اقامت ترکیه یا شهروندی و شرکت ثبت شده در ترکیه نمیباشد و صرفا پاسپورت شما کافی است.                                                                                                                                                                       

چه مدارکی برای افتتاح حساب لازم است ؟

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه شامل اصل پاسپورت شما به همراه کپی آن به اضافه برگه کد مالیاتی دریافت شده از اداره مالیات ترکیه                       

پروسه افتتاح حساب بانکی چه مدت زمان میبرد ؟

پروسه افتتاح حساب بانکی و مراحل اخذ کد مالیاتی برای شما یک روز کاری زمان خواهد برد.             

چه مقدار پول باید در حسابمان در ترکیه بماند؟

افتتاح حساب شما میتوانید با ۱۰۰ لیر موجودی نیز انجام شود ولی توصیه ما این است که حداقل ۱۰۰۰۰ لیر در حساب بانکی خود موجودی داشته باشید.                                                                                                                     

آیا حساب بانکی به اسم موسسه شما یا شخصی که شهروند ترکیه است افتتاح میشود ؟

قطعا خیر ، حساب بانکی  به نام شما و در حضور شخص شما افتتاح شده و شما مالکیت کامل آن را دارید.                                                                                                                                                                                              

آیا از ویزا کارتی که دریافت میکنیم میتوانیم در همه کشور ها استفاده کنیم ؟

بله شما میتوانید پس از افتتاح حساب با ویزا کارتی که دریافت میکنید در سراسر دنیا و از همه فروشگاه ها و وب سایت ها خرید انجام دهید.                                                                                                                                   

سخن آخر:

 • در این مقاله نحوه افتتاح حساب بانکی در ترکیه و مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت هر گونه سؤال در خصوص اخذ اقامت در ترکیه و ایجاد حساب بانکی در ترکیه می توانید در بخش نظرات سوالات وپیشنهادتاتون را با ما به اشتراک بگذارید تا اطلاعات جامع و کلی را در اختیار شما قرار دهیم.

 • در آخر توصیه می‌کنیم که اگر راهی ترکیه و شهر استانبول هستید مطالب معروفترین محله های استانبول را از دست ندهید که بی‌شک راهنمای خوبی برایتان خواهد بود.

دیدنی های شهر استانبول – ترکیه
 • و اگر از مطالب سایت استانبول سرا  استفاده کافی رو بردید خوشحال میشیم در قسمت پایین به این مطلب با کلیک بر روی ۵ستاره امتیاز دهید

[toc]

افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون نیاز به اقامت , ویزا کارت و مستر کارت بین المللی خود را داشته باشید!

امتیاز - 90%

90%

امتیاز

همه ی جزییات افتتاح حساب بانکی در ترکیه با داشتن اقامت و بدون نیاز به اقامت , رو در این پست استانبول سرا برای شما عزیران توضیح میدهیم تا با خیال راحت بتوانید حساب بانکی در ترکیه داشته باشید.یکی از نیاز‌های ما برای انجام معاملات متفاوت و سرمایه گذاری در ترکیه، داشتن یک حساب بانکی در بانک‌های ترکیه است.

User Rating: 4.02 ( 19 votes)
پکیج کامل فنون یادگیری زبان ترکی راحت و بدون قید و شرط

یک دیدگاه

 1. خسته نباشید و دمتون گرم بخاطر سایت عالی با محتوای کار راه بینداز
  من به راحتی موفق به باز کردن حساب در بانک زراعت شدم
  خداروشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس